Local transport

Mini-bus

Najbardziej rozpowszechnionym środkiem transportu w Gruzji, a za razem najtańszym to mikrobusy czyli marszrutki. Kursują one w obrębie miasta jak i na dłuższych dystansach po całym kraju. Można wsiąść do nich na lokalnych dworcach lub „łapać” bezpośrednio z ulicy na wyciągnięcie dłoni. Podobnie przy wysiadaniu – nie zatrzymują się wyłącznie na wyznaczonych przystankach, tylko tam gdzie akurat chce się wysiąść. Koszt marszrutek w obrębie miasta to ok. 0,5-2 GEL. Koszt marszrutek międzymiastowych 10-30 GEL.

Taxi,car
Inną atrakcyjną formą podróżowania to wynajem taksówki lub samochodu. Przy kilkuosobowej grupie koszt najmu taksówki może być tańszy od marszrutek, a dodatkowo dysponujemy większym komfortem w czasie jazdy jak i możliwością postojów w ciekawych miejscach.

Uwaga: Podczas podróży samochodem na własną rękę, należy zachować dużą ostrożność. Kierowcy i piesi często nie przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Rail.
Podróżowanie koleją nierzadko wymaga wcześniejszej rezerwacji. Dużym uznaniem cieszy się nocny pociąg na trasie Batumi – Tbilisi, oraz międzynarodowe połączenia ze stolicy do Baku lub Erewania.

Marszrutka do Mesti

Mini-bus to Mesti, Zugdidi