Adjara

Adżaria, Adżarska Republika Autonomiczna – republika autonomiczna w Gruzji, leżąca nad Morzem Czarnym. Od południa graniczy z Turcją (źródło: Wikipedia).

Adżaria

Adjara

Adżaria jest regionem leżącym w południowo- zachodniej Gruzji. Mimo iż, stanowi integralną część kraju, jest również autonomiczną republiką. Wyjątkowe położenie zarówno w nadmorskim jak i górzystym obszarze sprawia, że cechuję się dość specyficznym klimatem podzwrotnikowym. Dzięki temu jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych Gruzji. Można tu wypoczywać na kamienistych plażach Morza Czarnego, jak i uprawiać trekking w górach Małego Kaukazu.  Wielokulturowość jest cechą charakterystyczną tego regionu. Zamieszkują tu chrześcijanie, żydzi i muzułmanie a także przedstawiciele różnych nacji: Rosjanie, Ormianie, Grecy, Abchazowie i Ukraińcy. Stolicą Adzarii jest Batumi., które w okresie letnim do późnych godzin tętni życiem nocnym.

Najważniejsze miejscowości: Batumi, Kobuleti, Kheda, Kulo
Warto zobaczyć: Batumi, Ogród Botaniczny w Batumi, Park narodowy Mtirala, Dom Wina w Makhunsteti, twierdza Gonio, kamienne mosty łukowe w dystrykcie Keda, plaże w Sarpi
IMG_2299

Adjara

 
Blog from regions:
Kobuleti – Our first visit in Georgia
Batumi – The most popular resort at the Black Sea
Exotic garden and banana republic
Mtirala National Park – Missing in action